İçeriğe geç

I Am Not Okay With This — Netflix Orijinal Yapımı..

I Am Not Okay With This dizisi, bugün Netflix adlı platformda yayınlanmaya başladı. Hemen bir bölüm izleyeyim dedim, sezonu bitirmişim farkında olmadan.

20 dakikalık 8 bölümden oluşuyor bu dizi. Başrollerinde daha 18 yaşında, It filminde gördüğümüz Sophia Lillis ve yine aynı filmden hatırladığımız 16 yaşındaki Wyatt Oleff bulunuyor.

Dizinin konusu Charles Forsman’ın çizgi romanından uyarlanıyor. Bize ilk bölümünde güzelce ana karakterin günlüğü aracılığı ile bilmemiz gereken birçok şeyi veriyor. Uyarlama olduğu için bazı noktalarda tabi ki ayrılarak bazı farklılıklar görüyoruz fakat ana noktalarından sapmamış.

Sydney

15 yaşındaki Sydney liseye gidiyor, biraz garip ve soğuk bir tip olduğundan herkesle samimi olamıyor, bu yüzden sadece bir yakın arkadaşı var: Dina. Dina’ya içten içe farklı duygular beslediğini ilk bölümden anlayabiliyorsunuz. Fakat Dina kendine Brad adında homofobik bir erkek arkadaş bulunca, komşusu olan Stanley ile vakit geçirmeye başlıyor.

Bu sırada Syd, kendinde farklı şeyler hissediyor; öfkelendiğinde, korktuğunda ya da heyecanlandığında bu yüksek duygular ile birlikte, zihniyle bazı şeyler yapabildiğini fark ediyor. Bu güçlerini kontrol etmek ve bir yandan da lise hayatını sürdürmek zorunda.

The End of The Fucking World dizisiyle aynı modda ilerlediğini söyleyebilirim, hatta ilk bölümden bu kadar benzerlik olmaz dedim, kamera açıları ve ambiyans aynı. Ama zaten yaratıcıları aynıymış, Jonathan Entwistle yönetmenliğindeki I Am Not Okay With This, konu olarak The End of The Fucking World dizisinden ayrılmış fakat benzerlikleri de mevcut. Toplum dışına itilmiş, karamsar iki karakter bulunması gibi..

Carry filmine benzer sahneler

Bunun dışında dizi bana çok fazla Carry filmini de hatırlattı. O filmin de 2013 versiyonunu izleyenler özellikle son bölümün neredeyse aynı ilerlediğini fark etmişlerdir.

Stanley karakterinin oyunculuğu gerçekten i na nıl maz başarılı, Sydney karaktere cuk oturmuş ve çok tatlı bir gülüşü var. Senaryo eksikleri biraz gözüme batsa da rahatsız etmedi.

Her bölüm, bir diğerini merak ettirdi bu yüzden bırakamadım, eminim aynı şeyi yaşayacaksınız, bakayım bu bölümde ne olacak şimdi diye düşündüm sürekli. Biraz da zamanda oynamalar bulunduğu için, o kısa kısa gelecekten kesitler gösterdiği sahneler çabucak gelsin istedim.

2. sezonuna ilişkin, sezon finalindeki heyecanlı ve gizemli sonla ilgili çok fazla işaretler verilmiş, bu işaretleri merak ederseniz, onlar için de bir yazı hazırlayabilirim.

Kara mizah olarak geçen bu dizi, gerçekten de karanlık bir atmosferde, mizahi öğeler barındırıyor fakat ben öyle aman aman ağlayıp, aman aman gülmedim. Dizide yoğun bir argo var, kan var, uyuşturucu kullanımı var ama çok cinsellik bulunmuyor.

Çerezlik, açayım bir şeyler izlerken sıkılmayayım, zaman akıp gitsin derseniz izlemenizi öneririm.

I Am Not Okay With This — Netflix Orijinal Yapımı..” için 7 yorum Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: