İçeriğe geç

Marriage Story I En Sürükleyici Durgun Film!

Film 2019 yılının Ağustos ayında çıkan, Scarlett Johansson ve Adam Driver’ın oynadığı birçok alanda birçok ödüle şimdiden aday gösterilen dram filmi. Netflix adlı platformdan izlenebiliyor.

Nicole ve Charlie birbirlerini çok seven fakat evliliği yürütemeyen bir çift. Bir çocukları var.  Biz bu evliliğin dağılma sürecini konu eden bir film izliyoruz..

Farklı bir şey izledikten sonra izlediğim şey bitince otomatik olarak açıldı film. Çok güzel bir mektup sahnesiyle başladı, insanın gerçekten içini ısıtıyor. Öyle güzel giriş yapmış ki, hemen yakaladı beni devam ettim izlemeye.

marriage story ile ilgili görsel sonucu"

 Boşanmak üzere olan çiftin terapi için birbirlerinde beğendikleri yönlerini yazdıkları mektuplar.  O kadar sevecen ve şefkat dolu ki.  İnsanların birbirlerindeki en ufak şeyleri bile sevebileceğini gösterir gibiydi, bir insanın karşısındaki kişiye her detayıyla aşık olabileceğini gösterir gibi..

Bu mektup sahnesinden sonra Nicole(Scarlett) mektubunu karşı tarafa okumak istemiyor ve gerilim artıyor. Gerilimi hissederken aynı anda sevgiyi de hissedebiliyorsun. Çok ilginç bir şekilde bunu yansıttı bana. Çünkü ne olursa olsun birbirleri hakkında kötü sözler söylemiyorlar. Bir noktaya kadar..

Adam Driver inanılmaz mükemmel ötesi bir oyuncu, her sahnesi aşırı göz dolduruyor. Scarlett’i güzelliği değil de içtenliğiyle gördüğüm bir film oldu, aşırı çekiciydi. İki karaktere de bazen sinirlenip bazen kıyamam sizee diye içlendim. Özellikle birbirlerine içindekileri döktükleri, Charlie’nin yeni evinde bir araya geldiklerinde; karakterlerle birlikte duygu boşalması yaşadım. Birbirlerine kötü sözler söylerken bile inanılmaz derecede şefkatli ve sevgi doluydular. İnsan boşanırsam da böyle boşanayım diye düşünüyor.

Spoiler; Başladığı şekilde durgun bitmesini bekliyordum ama bu derece normal karşılanmış ve her şey sonlanmış şekilde de beklemiyordum açıkçası. Ne bileyim bir barışma belirtisi görürüm diye umut etmiştim. Ama sonunda içimi rahatlatan bir sahne oldu, baştaki mektupları sonunda Charlie’nin okumuş olması beni sevindirdi.Biraz hüzünlendim bi’ gözler doldu ama olsun. İzlerken çok keyif aldım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: